O nas

Enterprise Europe Network

Ośrodki sieci są afiliowane przy organizacjach wspierających rozwój gospodarczy, takich jak uczelnie, parki naukowo technologiczne, izby przemysłowo-handlowe, agencje rozwoju regionalnego czy centra wspierania przedsiębiorczości.

 

Obecnie działa ponad 450 ośrodków sieci EEN w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i w Ameryce. Enterprise Europe Network to więcej niż pojedyncze ośrodki rozmieszczone w różnych krajach i regionach.

 

 

W Polsce działa 30 ośrodków, zgrupowanych w czterech konsorcjach:

 

Lubelska Fundacja Rozwoju pełni funkcję koordynatora konsorcjum Enterprise Europe Network Polska Wschodnia. W skład konsorcjum, wraz z Lubelską Fundacją Rozwoju, wchodzi czterech partnerów:

Enterprise Europe Network oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom kompleksowe usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne. Jest także pośrednikiem umożliwiającym instytucjom Unii Europejskiej pełniejszą orientację w potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Sieć oferuje bezpłatnie:

  • usługi informacyjno-doradcze z zakresu innowacyjności, transferu technologii, własności intelektualnej, współpracy międzynarodowej, pozyskiwania środków finansowych czy prawa w Unii Europejskiej.
  • pomoc w wyszukiwaniu partnerów zagranicznych zarówno przedsiębiorstw jak i instytucji badawczo-rozwojowych (m.in. poprzez bazy danych zawierające oferty współpracy technologicznej i biznesowej)
  • pomoc w nawiązywaniu kontaktów gospodarczych (misje gospodarcze, spotkania brokerskie)
  • pomoc we wdrażaniu innowacji i rozwoju badań  oraz pozyskiwaniu funduszy na prowadzenie działalności badawczej
  • ocenę w zakresie zrównoważonego rozwoju MŚP
  • wsparcie cyfrowej transformacji poprzez m.in. pomoc w dostępie do specjalistycznych usług i szkoleń,  źródeł finansowania digitalizacji MŚP

Projekt Enterprise Europe Network jest finansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z programu SMP (Single Market Programme) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty sieci Enterprise Europe Network zapraszamy do kontaktu z poszczególnymi ośrodkami sieci Enterprise Europe Network działającymi w konsorcjum EEN Polska Wschodnia.

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.