Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców z branży spożywczej znajdujących się na dowolnym etapie rozwoju do skorzystania z bezpłatnej usługi audytu identyfikowalności – Traceability Check.

 

Traceability to możliwość prześledzenia drogi produktu przez wszystkie etapy jego cyklu życia – od pozyskania materiałów, przez produkcję i dystrybucję, aż po dostarczenie do końcowego odbiorcy. Co to oznacza w praktyce? Należy zbierać informacje o każdym kroku w łańcuchu dostaw.

 

Dla kogo jest usługa Traceability Check?

 

Zgodnie z obowiązującym prawodawstwem każdy zakład spożywczy powinien mieć zdolność do sprawnego przeprowadzania testu identyfikowalności pozwalającego na prześledzenie drogi materiału i wyrobu na wszystkich etapach procesu produkcji, przetwarzania i dystrybucji, zarówno wstecz, jak i do przodu w celu ochrony zdrowia konsumentów. Dlatego naszą usługę kierujemy do firm z tego sektora.

 

Jak wygląda realizacja usługi?

 

Usługa składa się z kilku etapów:

  1. Spotkanie otwierające,
  2. Przegląd dokumentów,
  3. Zbieranie i weryfikacja informacji,
  4. Przygotowanie do spotkania zamykającego,
  5. Spotkanie zamykające,
  6. Sfinalizowanie raportu.

 

Po realizacji usługi, firma otrzymuje od nas raport.

 

Co można zyskać dzięki tej usłudze?

 

Test identyfikowalności oferowany w ramach usługi Traceability Check:

  • pozwala zweryfikować identyfikowalność procesów realizowanych w firmie;
  • pozwala w porę wykryć nieprawidłowości i określić pola do poprawy;
  • pozwala na weryfikację „gotowości audytowej” podmiotom, które przygotowują się do audytu przeprowadzanego przez akredytowane jednostki certyfikujące czy sieci handlowe;
  • jest metodą bezstresową – nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, jakie może nieść audyt zewnętrzny w przypadku stwierdzonych uchybień;
  • stanowi doskonałą okazję do treningu umiejętności personelu organizacji;
  • angażuje, zachęca i motywuje do posiadania dobrej orientacji w wewnętrznych procedurach pracowników każdego szczebla,
  • przebiega w przyjaznej atmosferze, stanowiącej właściwy grunt do doskonalenia, będącego nieodłącznym elementem każdego systemu zarządzania jakością,
  • stanowi okazję do konstruktywnej rozmowy i umożliwia wymianę doświadczeń pracowników organizacji.

 

Wyniki audytu przekazywane są firmie w formie raportu zawierającego wykryte niezgodności i rekomendacje dotyczące rozwiązań dla obszarów wymagających usprawnień, dedykowane propozycje działań, których wdrożenie przyczyni się do poprawy w zakresie zarządzania jakością.

 

Dane z testu identyfikowalności oraz raport zawierający rekomendacje są objęte tajemnicą i przekazywane do wglądu jedynie przedsiębiorcy.

 

Działasz w branży spożywczej w województwie podlaskim, reprezentujesz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo i chcesz, żebyśmy przeprowadzili bezpłatny audyt identyfikowalności w Twojej Firmie? Skontaktuj się z nami. #EENCanHelp!

 

 

Kontakt

Iwona Siembida

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
E: siembida@pfrr.pl
T: +48 572243183

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.