Zapraszamy na I Międzynarodowe Targi B2B EGT 2022 Energia, Technologie środowiskowe, Zielona transformacja organizowane przez ośrodek Enterprise Europe Network DELab działający na Uniwersytecie Warszawskim.

Energia, technologie środowiskowe, zielona transformacja będą głównymi filarami nowoczesnej gospodarki. Transformacja energetyczna w kierunku energii odnawialnej jest ekonomicznie nieunikniona, a społecznie i środowiskowo pożądana. Ważną rolę w transformacji energetycznej odgrywa również energia jądrowa. Istnieją również wyzwania związane z wytwarzaniem energii z wykorzystaniem paliw kopalnych, takich jak: węgiel, ropa naftowa i gaz.

Technologie środowiskowe i zielona transformacja mogą wspierać łączenie wzrostu gospodarczego z dbałością o środowisko w celu zagwarantowania wysokiej jakości życia obecnym i przyszłym pokoleniom. Inżynieria środowiska będzie odgrywać ważną rolę w tej transformacji, wykorzystując zasady inżynierii, gleboznawstwa, biologii i chemii do opracowywania rozwiązań problemów środowiskowych.

Celem imprezy brokerskiej jest stworzenie silnej sieci instytucji badawczo-rozwojowych, partnerów biznesowych i przemysłowych, instytucji europejskich i krajowych, organizacji pozarządowych.  Może to przyczynić się do przyspieszania rozwiązań energetycznych, technologii środowiskowych i zielonej transformacji.

Wydarzenie oprócz zaplanowanych sesji matchmakingowych będzie wspierać warsztaty „Energia, technologie środowiskowe, zielona transformacja – nauka i praktyka”, które są proponowane jako przestrzeń do prezentacji wyników badań uniwersyteckich i rozwiązań biznesowych.

Agenda

Katalog uczestników

Rejestracja jest przewidziana do 28 października 2022 r.

W ramach imprezy brokerskiej zostaną przeanalizowane najnowsze osiągnięcia i wyzwania w następujących obszarach:

I. Energia

Technologie energetyczne: technologie energii odnawialnej, technologie energii nieodnawialnej, technologie energetyki jądrowej.

Oszczędzanie energii, dywersyfikacja dostaw i wspieranie naszych międzynarodowych partnerów, przyspieszenie wprowadzania odnawialnych źródeł energii, zmniejszenie zużycia paliw kopalnych w przemyśle i transporcie, inwestycje w sektorze energetycznym

II. Technologie środowiskowe

Zielone technologie: energia wodna, energia wiatrowa, turbiny wiatrowe, konwersja energii cieplnej oceanów, energia słoneczna, fotowoltaika, energia fal, pojazdy elektryczne, pompy ciepła, wodorowe ogniwa paliwowe, magazynowanie energii, zielona informatyka, oszczędzanie energii, maszyny elektryczne z podwójnym zasilaniem, moduły energooszczędne, jakość powietrza w pomieszczeniach i kontrola środowiska i inne.

III. Inżynieria środowiska

Transfer masy i energii, chemia środowiskowa, modele wzrostu, ocena ryzyka, zanieczyszczenie wody, zanieczyszczenie powietrza, zmiany globalne, gospodarka odpadami stałymi i odzyskiwanie zasobów.

IV. Zielona transformacja

Rozwój zielonych technologii oraz tworzenie regulacji prawnych wymuszających np. oszczędzanie energii lub ograniczanie emisji gazów cieplarnianych, a także wszelkie inne działania mające na celu zmianę nastawienia społeczeństwa do akceptacji – często droższych, ale bardziej przyjaznych środowisku – rozwiązań technologicznych i norm prawnych.

V. Zielona gospodarka

Zrównoważona Konsumpcja i Produkcja oraz Efektywne Wykorzystanie Zasobów dla Zrównoważonego Rozwoju: Zrównoważona Konsumpcja i Produkcja ma na celu poprawę procesów produkcyjnych i praktyk konsumpcyjnych w celu zmniejszenia zużycia zasobów, wytwarzania odpadów i emisji w całym cyklu życia procesów i produktów.

Zielony sektor cyfrowy: inwestowanie w rozwój i wdrażanie ekologicznych rozwiązań cyfrowych o znacznej efektywności energetycznej i materiałowej, które mają pozytywny wpływ netto w wielu sektorach.

Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane przede wszystkim do firm i instytucji badawczo-rozwojowych poszukujących możliwości współpracy technologicznej, badawczej i biznesowej.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu: kontakt@eenpolskawschodnia.pl

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.