Rok 2018 niesie ze sobą kolejne szanse dla młodych przedsiębiorców – rusza kontynuacja działania skierowanego do start-upów! Podczas spotkania rocznego z Komisją Europejską (24 listopada 2017 r.) Program Polska Wschodnia dostał zielone światło na odblokowanie 180 mln euro alokacji w działaniu 1.1.  W praktyce oznacza to, że już w połowie roku wybrane zostaną Platformy startowe, które po wakacjach rozpoczną przyjmowanie pomysłów na start-up.

Oferta Platform startowych uruchomiła znaczący potencjał kreatywności i przedsiębiorczego myślenia wśród młodych ludzi z całej Polski i z zagranicy. Model Platform startowych doskonale dopasował się do potrzeb, będąc narzędziem „szytym na miarę” dla młodych, ambitnych osób chcących zacząć swoją przygodę z przedsiębiorczością. O popularności i trafności oferty Platform startowych świadczy ogromne zainteresowanie, czyli ponad 2 tys. zgłoszonych, nowych pomysłów biznesowych.

Co zyskały startupy?

2293 poddano eksperckiej ocenie oraz przekazano informację zwrotną

udzielono wsparcia 210 pracom nad rozwojem pomysłu

103 startupy otrzymały wsparcie finansowe na dalszy rozówj

 

Wstępny harmonogram na lata 2018-2019:

marzec 2018 – ogłoszenie konkursu 1.1.1 POPW „Platformy startowe dla nowych pomysłów”

III kwartał 2018 – wybór platform startowych

IV kwartał 2018 – uruchomienie kolejnej edycji programów inkubacyjnych

I kwartał 2019 – uruchomienie naboru w poddziałaniu 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”

Więcej informacji dostępne na tej stronie.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.