Ośrodki Enterprise Europe Network na terenie Polski świadczą bezpłatne usługi audytu innowacyjności opartego na metodologii Innovation Health Check lub IMP3rove mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom w ramach projektów finansowanych jest ze środków Programu Ramowego Horyzont 2020. 

 

Ocenę  IMP3rove stosuje się wyłącznie w małych i średnich przedsiębiorstwach. W przypadku przedsiębiorstw mikro stosowane jest narzędzie Innovation Health Check.

Audyt ten polega na przeprowadzeniu badania procesów zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwie w oparciu o zestandaryzowany kwestionariusz, którego kształt był latami współtworzony i udoskonalany przez międzynarodowe grono specjalistów z zakresu stymulowania i oceny innowacyjności.

W ramach badania metodą IMP3rove analizowane są następujące obszary zarządzania innowacją:

 • strategia innowacji,
 • organizacja i kultura innowacji,
 • zarządzanie cyklem życia innowacji
 • czynniki innowacji w zakresie zasobów ludzkich i wiedzy,
 • finanse.

 

W ramach badania metodą Innovation Health Check analizowane są następujące aspekty działalności firmy:

 • kultura innowacji,
 • zrozumienie działalności firmy,
 • strategia firmy,
 • struktura firmy,
 • zdolności i zasoby,
 • procesy.

Po przeprowadzeniu audytu, bez ujawniania informacji o firmie innym użytkownikom, dokonujemy benchmarkingowej analizy sytuacji firmy poprzez porównanie jej wyników ze średnimi oraz najlepszymi wynikami uzyskanymi przez wybrane przez firmę grupy odniesienia (np. firmy o podobnej do niej wielkości, z tego samego kraju, czy z tej samej branży).

Rezultatem badania jest raport, w oparciu o który konsultant przeprowadza z przedstawicielem bądź przedstawicielami firmy warsztaty, których celem jest optymalizacja procesów zarządzania innowacjami w firmie, tak aby zapewnić jej maksymalną konkurencyjność i trwały wzrost.

Typowy pakiet bezpłatnej usługi świadczonej przez eksperta Enterprise Europe Network trwa średnio 7 dni. Pierwszym krokiem jest dogłębna ocena obecnych możliwości zarządzania innowacjami firmy, z wykorzystaniem formularzy Innovation Health Check lub narzędzia online IMP3rove. Przeprowadzenie analizy stanowi dopiero początek działań związanych z realizacją ww. usługi. Pozostałe etapy to ocena raportu i przygotowanie planu działania rozłożonego w czasie. Usługa kończy się opracowaniem raportu końcowego ze wskazaniem kolejnych kroków koniecznych do podjęcia, jak to zostało wskazane planie działania.

Obecnie standardy oceny i zarządzania innowacjami w oparciu o metodę IMP3rove stosowane są na całym świecie (w ponad 100 krajach) dzięki globalnej działalności IMP3rove Academy – Europejskiej Akademii Zarządzania Innowacjami.

IMP3rove Academy jest międzynarodowym centrum ekspercko-szkoleniowym propagującym holistyczne podejście do innowacji, bazujące na wypracowanych standardach IMP3rove.

Szkoli ona oraz akredytuje konsultantów uprawnionych do przeprowadzania audytów IMP3rove w firmach, a także prowadzi platformę internetową, dzięki której firmy mają możliwość analizy porównawczej swoich wyników z wynikami określonych przez siebie grup anonimowych firm z całego świata.

Więcej o metodzie i Akademii IMP3rove znaleźć można na jej stronie: www.improve-innovation.eu.

IMP3rove jest także zalecanym przez Komisję Europejską sposobem weryfikacji poziomu innowacyjności firmy przy ubieganiu się o wsparcie z działania SME Instrument (Instrument MŚP) programu Horyzont 2020.

Zainteresowane firmy zapraszamy do kontaktu z odpowiednim ośrodkiem Enterprise Europe Network działającym w Państwa regionie. W tym celu zachęcamy do odwiedzenia zakładki KONTAKT.

powrót
Udostępnij post
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.