Dekarbonizacja i gospodarka cyrkulacyjna są kluczowe dla Europejskiego Zielonego Ładu, a zaangażowanie przedsiębiorców w rozwój, przyswajanie i wykorzystywanie nowych technologii jest niezbędne do osiągnięcia celu unijnego prawa klimatycznego. Aby lepiej zrozumieć wyzwania, przed jakimi stoją małe i średnie przedsiębiorstwa w Europie w związku z ekologizacją swojej działalności, Komisja Europejska prowadzi obecnie badanie panelowe skierowane do MŚP. Pytania mają na celu zebranie informacji na temat rodzaju technologii, jakie przedsiębiorcy opracowują/zakupują/używają, barier, na jakie napotykają oraz ich opinii na temat narzędzi wsparcia w zakresie wdrażania nowych, ekologicznych technologii.

Wyniki tego badania zostaną przetworzone przez Komisję Europejską i włączone do przygotowywanych wspólnych map drogowych w zakresie technologii przemysłowych dotyczących technologii niskoemisyjnych i technologii o obiegu zamkniętym. Te dwa plany działania mają na celu lepsze powiązanie badań i innowacji z rynkiem, szybsze wprowadzanie nowych technologii na rynek oraz zwiększenie synergii między badaniami a przemysłem.

Ankieta jest dostępna do 15 stycznia 2022 roku. Wybór polskiej wersji językowej w rozwijanym panelu „languages” po prawej stronie.

 

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.