Komisja Europejska (KE), we współpracy z ekspertami z państw członkowskich, pracuje nad unijnym programem współdziałania (ang. cooperative compliance programme).
Dzięki temu programowi organy podatkowe mogłyby wspólnie rozstrzygać – w sposób prewencyjny – transgraniczne kwestie podatkowe, z którymi stykają się małe i średnie przedsiębiorstwa działające w UE.

Program ten dałby podatnikom możliwość zgłaszania organom podatkowym państwa członkowskiego, w którym mają miejsce zamieszkania lub siedzibę, problemów w dziedzinie opodatkowania, z którymi stykają się w ramach swojej działalności transgranicznej. Organ podatkowy informowałby następnie o tym problemie swojego odpowiednika w innym państwie członkowskim i podejmowałby próbę wypracowania wspólnego stanowiska w danej sprawie.

Na końcu dokumentu dostępna jest prezentacja programu do pobrania pn. Background_information_EU_survey.pdf (forma programu może ulec dalszym zmianom).

Będziemy wdzięczni za wypełnienie ankiety w wersji elektronicznej. Państwa doświadczenia związane z dotychczasowym przebiegiem procesu rozwiązywania problemów lub sporów w wymiarze transgranicznym między właściwym dla Państwa organem podatkowym a innymi organami podatkowymi, a także Państwa oczekiwania i pomysły mogą pomóc KE w kształtowaniu ram, które będą wspierać przedsiębiorstwa w UE.

Wypełnienie całej ankiety powinno zająć około 15 minut.

Termin udzielenia odpowiedzi: 15 września 2021 r.

Ankieta jest dostępna w formie elektronicznej (wybór wersji językowej – panel po prawej stronie).

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.