Zapraszamy na cykl bezpłatnych webinariów poświęconych ryzyku walutowemu w transakcjach zagranicznych w czasie kryzysu związanego z COVID-19.

Pierwsze webinarium zaplanowane jest na 4 maja 2020 w godz. 12.00-14.00, a kolejne na 11 i 18 maja.

Spotkania poprowadzi Pan Jacek Maliszewski – Główny Ekonomista firmy DMK . Pan Jacek od 20 lat prowadzi szkolenia dla importerów i eksporterów z technik zarządzania ryzykiem kursowym. Pomaga importerom i eksporterom profesjonalnie zarządzać ryzykiem walutowym. W 2010 roku powołany przez Zachodniopomorską Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli na biegłego z zakresu instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe w celu przeprowadzenia kontroli w spółkach skarbu państwa „zarażonych toksycznymi opcjami walutowymi”. Autor książki “Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie – poradnik praktyczny”.

Każdy cotygodniowy webinar będzie się składać z dwóch części.

Na początku każdego webinaru będzie omówiona sytuacja bieżąca na rynku walutowym, wskazane szanse i zagrożenia zmian kursów walut, podane zostaną bieżące prognozy oraz co najważniejsze  – zostanie podany odpowiedni plan działań, jakie powinni przeprowadzić przedsiębiorcy chcący zminimalizować swoje ryzyko kursowe.

W drugiej części webinaru będą omawiane zasady działania różnych instrumentów finansowych dostępnych w polskich bankach, które to instrumenty mogą być wykorzystane do neutralizacji ryzyka kursowego. Na początek zostanie omówiona zasada działania kontraktu forward na kurs waluty oraz metoda polegająca na stosowaniu kredytu walutowego w rachunku bieżącym.

Dodatkowo, bo webinarze będzie możliwość umówienia się na bezpłatne konsultacje telefoniczne z prowadzącym.

Zainteresowane firmy prosimy o zgłoszenia mailowe wysyłane na adres een@lfr.lublin.pl . Po otrzymaniu zgłoszenia przesłany zostanie link do webinarium.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.