czwartek, 22 października, 2020

Biuletyn Euro Info

Do przeczytania w najnowszym wydaniu Biuletynu Euro Info:

  • o regulaminie sklepu internetowego i postanowieniach dotyczących jurysdykcji i prawa właściwego, czyli kto rozstrzyga spory pomiędzy polskimi sklepami internetowymi a kupującymi z innych krajów – prawo którego państwa ma zastosowanie?
  • Artykuł pt. „Niedozwolone i obowiązkowe postanowienia umowne”, w którym opisujemy założenia nowego prawa zamówień publicznych, w tym istotnego dla przedsiębiorców dążenia do wyrównywania pozycji wykonawcy względem zamawiającego;
  • o konsekwencjach słabo odróżniającego charakteru znaku towarowego na przykładzie sporu pomiędzy „Show room” a „Show room 86”. Na co przedsiębiorca powinien zwracać uwagę, aby nie narazić się na zarzut podobieństwa własnego znaku towarowego do już zarejestrowanego i objętego ochroną?
  • „Dane dla zdrowej planety. Realizacja celów unijnej polityki środowiskowej i wzrostu gospodarczego” – jakie są możliwości wykorzystania danych dla urealnienia wizji „Zielonej Planety” . Artykuł omawia kluczowe kwestie związane z zieloną polityką UE oraz nowymi możliwościami rozwoju dla MŚP w tym kontekście;
  • Artykuł pt. „Gospodarka obiegu zamkniętego. Efektywność materiałowa jako jej instrument”, który porusza tematykę nowego paradygmatu gospodarki o obiegu zamkniętym w UE, założenia Nowego Europejskiego Zielonego Ładu oraz skupia się na normach dotyczących gospodarki obiegu zamkniętego, przyjętych przez Europejski Komitet Normalizacyjny.

Pobierz tutaj

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.