W związku z obecną sytuacją Covid-19, Agroknow –  grecka firma zajmująca się bezpieczeństwem żywności, nawiązała współpracę z partnerami z branży spożywczej, aby zaoferować bezpłatny dostęp do swojej globalnej platformy bezpieczeństwa żywności dla specjalistów ds. bezpieczeństwa żywności i zapewnienia jakości.

Umożliwi to firmom z globalnego łańcucha dostaw dostęp do wszystkich danych dotyczących bezpieczeństwa żywności. Korzystając z tych danych, firmy z branży spożywczej mogą przeprowadzać zdalne oceny ryzyka dla alternatywnych dostawców i składników, monitorując incydenty związane z COVID-19, które mają wpływ na ich najbardziej wrażliwe łańcuchy dostaw.   

Nikos Manouselis, współzałożyciel i dyrektor generalny Agroknow: „Wierzymy, że istnieją inteligentne sposoby na znalezienie rozwiązań obecnych i przyszłych wyzwań, przed którymi stoi ludzkość. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie dostępu do rozwiązań, które mogą pomóc przemysłowi spożywczemu w szybkiej reakcji na tak poważny kryzys zdrowotny. Agroknow ma na celu pomóc przemysłowi spożywczemu na całym świecie w poruszaniu się po wyzwaniach związanych z łańcuchem dostaw, a także pomóc przedsiębiorstwom z branży spożywczej osiągnąć postęp w produkcji i dystrybucji bezpiecznej żywności w skali globalnej”.

Założona w 2008 roku firma Agroknow jest firmą wywiadowczą zajmującą się badaniem bezpieczeństwa żywności, która pozyskuje dane dostosowane do potrzeb globalnego łańcucha dostaw. Firma gromadzi, tłumaczy i wzbogaca globalne dane dotyczące bezpieczeństwa żywności, aby zapewnić wszystkim dostęp do bezpiecznej żywności. Agroknow dostarcza dane jako usługę dla specjalistów ds. bezpieczeństwa żywności z ważnych firm należących do największych międzynarodowych producentów i detalistów żywności, takich jak np: Barry Callebaut, Conagra, Syngenta, Coca Cola Company i wielu innych. Współpracuje z najważniejszymi instytucjami naukowymi w Europie, takimi jak francuski Narodowy Instytut Badań Agronomicznych (INRA), Uniwersytet  w Wageningen (WUR) oraz niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR).

Więcej informacji na temat platformy można znaleźć na stronie internetowej: https://www.foodakai.com/.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.