Na naszych oczach kształtuje się nowy rodzaj gospodarki podczas pandemii COVID-19: gospodarka cyfrowa. Jej rozwój jest uwarunkowany postępującym przyspieszaniem i intensyfikacją procesów digitalizacji z wykorzystaniem różnych technologii cyfrowych m.in. Internetu rzeczy, robotyzacji, automatyzacji, algorytmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. W tej nowej rzeczywistości pojawiają się nowe cyberzagrożenia, kreują nowe potrzeby i rozwiązania w obszarze cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw jak i instytucji rządowych i samorządowych.

Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona uczestników, w szczególności do partnerów biznesowych i przemysłowych, środowiska akademickiego, laboratoriów i instytucji badawczych, administracji publicznej, instytucji europejskich i krajowych, organizacji pozarządowych, które zainteresowane są lepszym poznaniem i zrozumieniem transformacji cyfrowej w obszarach: gospodarka, społeczeństwo, przemysł 4.0, procesy produkcyjne,  konsumpcja, rynek pracy, administracja publiczna, służba zdrowia, energetyka, bezpieczeństwo, rolnictwo.

Wydarzenie jest organizowane przez warszawski ośrodek Enterprise Europe Network DELAB UW. Tegoroczna edycja odbędzie się w formie online.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach brokerskich mogą rejestrować się na platformie internetowej. Wszystkie spotkania podczas wydarzenia “Digital Economy, Internet of Things, Cybersecurity” będą odbywać się zdalnie za pośrednictwem platformy wydarzenia: https://deicy2021.b2match.io/ 

Wydarzeniu będą towarzyszyć warsztaty “Digital Economy, Internet of things, Cybersecurity – science and practice”, podczas których będą prezentowane przez naukowców wyniki badań nad transformacją cyfrową.  Podczas warsztatów będą też prezentowane przez przedsiębiorców praktyczne rozwiązania technologiczne, organizacyjne, procesowe związane z transformacją cyfrową w kierunku przemysłu 4.0 . Zainteresowanych prezentacją prosimy o kontakt z Tomaszem Krawczykiem tj.krawczyk@uw.edu.pl lub Joanną Kołodziejską j.kolodziejska@delab.uw.edu.pl

Tematy przewodnie spotkań brokerskich i warsztatów:

I.Transformacja cyfrowa:

 • Sztuczna inteligencja dla biznesu: modele biznesowe dla zastosowań sztucznej inteligencji, strategia biznesowa dla rozwiązań z obszaru sztucznej inteligencji, przyszłość sztucznej inteligencji w biznesie, sztuczna inteligencja dla produkcji i usług, algorytmy sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe.
 • Gospodarka cyfrowa: modele e-biznesu, e-commerce, Europejska Cyfrowa Przyszłość.
 • Społeczeństwo cyfrowe: mobilność, kultura, social media, kompetencje cyfrowe.
 • Rynek cyfrowy: mechanizmy ekonomiczne, modele biznesowe, platformy cyfrowe, big data i analityka.
 • Praca cyfrowa: zmieniające się sektory rynku pracy, zmiana pracy, robotyzacja, automatyzacja.
 • Cyfrowa administracja (rządowa, samorządowa): tworzenie danych, zarządzanie oparte na danych, nowe modele kształtowania polityki, zarządzanie infrastrukturą społeczną i techniczną.
 • Konsumpcja cyfrowa: nowe modele konsumpcji i marketingu, zachowania konsumentów. Produkcja cyfrowa: przemysł 4.0, cyfrowa fabryka, cyfryzacja produktu I usługi, bliźniak cyfrowy w produkcji, nowe modele zarządzania produkcją, robotyka przemysłowa, automatyzacja, cyfrowy łańcuch dostaw, inteligentne magazynowanie i logistyka, cyfryzacja oraz integracja pionowa i pozioma łańcuchów wartości, zarządzanie cyklem życia produktu w przemyśle 4.0,  konserwacja predykcyjna, platformizacja.

II. Internet Rzeczy (Internet of Things – IoT)

 • Aplikacje konsumenckie IoT: osobiste urządzenia IoT, domowe urządzenia IoT, technologie IoT w odzieży, urządzenia z możliwością zdalnego monitorowania i wiele innych.
 • Energia IoT: inteligentne sieci, zarządzanie siecią, zintegrowana kontrola floty pojazdów elektrycznych, sterowanie i zarządzanie ciepłownictwem, zarządzanie energią z baterii, inteligentne budynki i inne technologie.
 • Przemysłowy Internet Rzeczy: czujniki, drukowanie 3D, systemy cyber-fizyczne, cyfrowy bliźniak, AR/VR, przetwarzanie w chmurze, robotyka przemysłowa, coboty, AGV, 5G, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, przemysłowe systemy IoT i MES i wiele innych.
 • Zdrowie I technologie IoT: inteligentna diagnostyka, urządzenia do noszenia na ciele do śledzenia stanu zdrowia, zarządzanie pacjentami, dostępność specjalistów medycznych w odległych lokalizacjach i wiele innych.
 • Rolnictwo IoT: rolnictwo precyzyjne, drony rolnicze, inteligentne szklarnie, inne technologie.
 • Przemysł motoryzacyjny IoT: autonomiczne samochody, urządzenia składające się z kamer HD, czujników termicznych, inteligentnych nawigatorów, regulatora prędkości, czujników deszczu, łączności bezprzewodowej i czujników zbliżeniowych, sztucznej inteligencji, głębokiego uczenia i innych technologii.
 • Technologie podwójnego zastosowania: czujniki, amunicja, pojazdy, bezzałogowe statki powietrzne, roboty, urządzenia biometryczne i inne inteligentne technologie.

III. Cyberbezpieczeństwo

 • Wyzwania związane z gospodarką cyfrową i cyberbezpieczeństwem: cyberbezpieczeństwo w przemyśle 4.0, zagrożenia a cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstwa, cyberbezpieczeństwo i COVID-19, krajowe strategie cyberbezpieczeństwa dla gospodarki cyfrowej, ochrona biznesu cyfrowego, cyberbezpieczeństwo w bankowości, cyberbezpieczeństwo w MŚP, polityka cyberbezpieczeństwa Unii Europejskiej i NATO, cyberbezpieczeństwo i ubezpieczenia.
 • Cyfrowe narzędzia cyberbezpieczeństwa: oprogramowanie i technologie prewencyjne.
 • Usługi w obszarze cyberbezpieczeństwa: testy cyberbezpieczeństwa, ocena cyberbezpieczeństwa, szkolenia z cyberbezpieczeństwa.
 • Sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo: nowa metoda wykrywania ataków.

Agenda wydarzenia

Katalog uczestników

Udział jest bezpłatny. W spotkaniach mogą wziąć udział jedynie zarejestrowane wcześniej osoby.

 Ważne daty:

Rejestracja                                        : do 22 listopada 2021

Rezerwacja spotkań                       :  do 22 listopada 2021

Spotkania brokerskie i warsztaty:  24-25 listopada 2021

Dlaczego warto uczestniczyć?

 • Jako nabywca – znajdziesz europejskich dostawców technologii podczas spotkań brokerskich.
 • Jako kierownik ds. rynku/sprzedaży – znajdziesz nowych europejskich klientów.
 • Jako twórca produktu — znajdziesz partnerów biznesowych dla innowacyjnej technologii.
 • Jako naukowiec – znajdziesz partnerów do badań i rozwoju oraz inspirację do nowych badań w dziedzinie transformacji cyfrowej.

 

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.