EENergy to projekt skierowany do europejskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zamierzających wdrożyć działania w kierunku poprawy efektywności energetycznej.

Dla kogo przeznaczony jest projekt?

MŚP działające na rynku (założone przed 01.01.2023r.), wykazujące zdolność do wdrożenia na poziomie operacyjnym i technicznym planowanych działań w zakresie efektywności energetycznej (wśród wybranych beneficjentów co najmniej 20 % powinny stanowić przedsiębiorstwa z branż energochłonnych).

Dotacja

W ramach projektu (dla wybranych losowo) – ok. 900 MŚP z terenu Europy przewidziano dotacje w wysokości 10.000 EUR (100 % dofinansowania). Dotacje na  wprowadzenie zmian w przedsiębiorstwie, których efektem będzie zmniejszenie zużycia energii o co najmniej 5% (mierzone w kWh) mogą być przeznaczone na:

  • doradztwo (np. konsultacje techniczne, audyty energetyczne),
  • szkolenia dla pracowników, w tym kursy na audytorów energetycznych,
  • inwestycje (np. świadectwa energetyczne, instalacje systemów energii odnawialnej)

Kluczowym aspektem projektu EENergy jest badanie oceny wpływu planowanych form wsparcia UE. Wszyscy kwalifikujący się wnioskodawcy objęci będą obowiązkiem raportowania (w okresie 24 mies.) wybranych danych odnośnie efektywności energetycznej. Jednocześnie mają możliwość uzyskania raportu benchmarkingowego  – porównawczą analizę firmy w zakresie efektywności energetycznej.

Dokumentacja projektu

Dokumentacja oraz platforma do zgłaszania wniosków dostępna jest pod adresem: https://eenergy.grantplatform.com/

Termin składania wniosków

15 maja 2024 r.

Aby ubiegać się o dotację z projektu EENergy należy skontaktować się z lokalnym ośrodkiem Enterprise Europe Network – doradcą EEN ds. zrównoważonego rozwoju, który m.in. przeprowadzi ocenę potrzeb wnioskodawcy w zakresie efektywności energetycznej w celu ustalenia planu działania, współpracując z wnioskodawcą w procesie aplikowania.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas kontakt@eenpolskawschodnia.pl

lub skontaktuj się bezpośrednio z jednym z biur regionalnych z Polski Wschodniej

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.