W związku z ogłoszeniem Dyrektywy SUP przedsiębiorców obowiązują, bądź za chwile zaczną obowiązywać, nowe regulacje, związane z obrotem jednorazowymi plastikowymi wyrobami. Przedsiębiorcy wprowadzający do obrotu produkty jednorazowego użytku, będą musieli lub już muszą umieścić na nich stosowne oznakowania, ustalone przez Komisję Europejską.

Szczegóły dotyczące jakich produktów dotyczyć będą nowe regulacje, jak również informacje o karach pieniężnych związanych z niezastosowaniem się do przepisów, znajdują się:

 

https://portalochronysrodowiska.pl/gospodarka-odpadami/cykl-dyrektywa-sup-nowe-oznaczenia-na-produktach-3007.html

 

Pełna treść dyrektywy:

 

https://dziennikustaw.gov.pl/D2023000087701.pdf

 

Uwaga

Produkty wymagające oznakowania, które zostały wprowadzone do obrotu przed 24 maja 2023 r. bez wymaganego oznakowania, mogą być obecnie sprzedawane albo przekazywane nieodpłatnie nabywcom na terytorium kraju lub wykorzystane na użytek własny do wyczerpania zapasów tych produktów. Na produktach wprowadzanych do obrotu przed dniem 4 lipca 2022 r. można umieszczać oznakowania za pomocą naklejek.

 

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.