Projekt skierowany jest do firm, które prowadzą działalność na terenie naszego kraju i eksportują swoje produkty lub są zainteresowane wejściem na rynki zagraniczne. W akceleratorze branżowym mogą brać udział przedsiębiorstwa z dominującym udziałem kapitału polskiego. Celem warsztatów jest także wsparcie innowacji.  

 

Weź udział w warsztatach online 

 

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wsparcia finansowego i instytucjonalnego jakie oferuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Finance, Polski Fundusz Rozwoju, PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A–Fundusz Ekspansji Zagranicznej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A, NCBR czy Bank Gospodarstwa Krajowego. 

 

Uczestnicy będą mogli  dowiedzieć się m.in. w jaki sposób obniżyć koszt importu zaopatrzeniowego i wziąć udział w przetargach organizacji międzynarodowych, jakie rynki są perspektywiczne dla eksportu branży, w jaki sposób mierzyć się z barierami w dostępie do rynków pozaunijnych, jak zabezpieczyć swój eksport lub go sfinansować, jak skorzystać z dostępnych instrumentów wsparcia eksportu i promocji. 

 

Firmy zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres: aleksandra.jaworska@mrit.gov.pl. Nabór potrwa do 12 kwietnia 2024 r.

Dynamiczny rozwój polskiej branży kosmetycznej i detergentowej na świecie

 

Wartość polskiego eksportu branży kosmetycznej w 2023 r. wyniosła ok. 5,7 mld euro, a od 2010 r. wzrost wartości eksportu wyniósł 182%. Najważniejszymi odbiorcami polskich wyrobów branży kosmetycznej w Unii Europejskiej są: Niemcy, Czechy, Francja, Belgia, Holandia, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Węgry i Litwa. Z krajów pozaunijnych sektor ten eksportuje najwięcej do: Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Turcji, USA, Szwajcarii, RPA, Kazachstanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Australii.

Wartość polskiego eksportu branży detergentowej w 2023 r. wyniosła ponad 1,6 mld euro, a od 2010 r. wzrost wartości eksportu wyniósł 257%. Najważniejszymi odbiorcami polskich wyrobów branży kosmetycznej w Unii Europejskiej są: Niemcy, Francja, Węgry, Belgia, Włochy, Holandia, Austria, Litwa, Czechy oraz Szwecja. Z krajów pozaunijnych sektor ten eksportuje najwięcej do: Wielkiej Brytanii, Turcji, Ukrainy, Australii, USA, , Kanady, Chin i Izraela.

 

Materiały

Formularz​_-​_Akcelerator​_dla​_branży​_kosmetycznej​_i​_detergentowej
Formularz​_-​_Akcelerator​_dla​_branży​_kosmetycznej​_i​_detergentowej.docx 0.05MB
Agenda​_-​_Akcelerator​_dla​_branży​_kosmetycznej​_i​_detergentowej
Agenda​_-​_Akcelerator​_dla​_branży​_kosmetycznej​_i​_detergentowej.pdf 0.24MB

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.