Forum Biznesowe Pogranicza to wydarzenie kongresowe, którego celem jest zgromadzenie ekspertów, przedstawicieli instytucji okołobiznesowych, przedsiębiorców, przedstawicieli rządów i samorządowców, aby wspólnie pochylić się nad problematyką, wiodącej w regionie północno-wschodniej Polski oraz w regionie całego pogranicza, branży rolno-spożywczej.

Forum to również okazja do rozpoczęcia dyskusji nt barier związanych ze współpracą w regionie pogranicza oraz do nawiązania współpracy biznesowej w ramach transgranicznego partnerstwa.

Pierwsza edycja Forum w 2016 r. dotyczyła branży drzewno-meblarskiej. Omówiono różne aspekty jej rozwoju: od możliwości pozyskiwania surowca, przez problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników po perspektywy rozszerzenia rynków zbytu i współpracę z najbliższymi sąsiadami: Rosją, Białorusią, Litwą, Łotwą oraz Ukrainą.

Druga edycja Forum – „FOOD, INDUSTRY, LIFE”- poświęcona będzie branży rolno-spożywczej

Podczas pierwszego dnia Forum, odbędą się m.in. prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania B2B organizowane przy wsparciu ośrodków Enterprise Europe Network oraz prezentowane będą stoiska wystawiennicze firm i instytucji z Polski i zagranicy. Drugi dzień poświęcony będzie prezentacji artykułów naukowych, które zostaną wydane po konferencji w formie recenzowanej publikacji.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Wojewody Podlaskiego. Patronatu Naukowego Forum udzielił Uniwersytet w Białymstoku.

Praktycznego charakteru Forum nadają również – oprócz paneli dyskusyjnych i prelekcji – spotkania B2B, które umożliwiają w szybki i łatwy sposób poznać potencjalnych partnerów biznesowych.

W ramach drugiej edycji Forum odbywać się będą bezpłatne, 20-minutowe sesje B2B, na które zapraszamy przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej z kraju i zagranicy.

Spotkania przeznaczone są dla firm zainteresowanych znalezieniem nowych partnerów biznesowych oraz technologicznych lub chcą umacniać już istniejące więzy handlowe. B2B to również doskonała okazja na wymianę doświadczeń z międzynarodowymi partnerami oraz rozszerzenie działalności na zagraniczne rynki.

Sesje odbywać się będą 10 listopada br. w Parku Naukowo-Technologicznych Polska-Wschód w Suwałkach. Organizatorem wydarzenia jest Enterprise Europe Network w Suwałkach.

W celu wzięcia udziału w spotkaniach należy zalogować się w systemie iQ-Conference i przejść do zakładki Matchmaking

Główna tematyka spotkań:

– producenci żywności
– przetwórcy żywności
– dystrybutorzy
– technologie spożywcze
– producenci maszyn i urządzeń dla rolnictwa
– producenci artykułów rolniczych
Dlaczego warto w nich uczestniczyć?

Udział w spotkaniach daje możliwość:

– znalezienia partnera handlowego/technologicznego
– poznania innowacji w branży
– nawiązania kontaktu z potencjalnymi partnerami
– wzmocnienia kontaktów międzynarodowych i ustanowienia długoterminowych relacji
– zdobycie najnowszych informacji o trendach i innowacjach
Co należy zrobić?

  1. Zarejestruj się na portalu i wypełnij pola dotyczące spotkań B2B
  2. Przeszukaj listę uczestników i zaproś na spotkania
  3. Przed wydarzeniem otrzymasz harmonogram spotkań

Organizatorami spotkań B2B są:

  • Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach
  • Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie
  • Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku
  • Kauno prekybos, pramones ir amatu rumai
  • Latvijas Investiciju Un Attistibas Agentura

Więcej informacji na stronie Forum

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.