Komisja Europejska rozpoczęła ocenę przepisów dotyczących fakturowania ustanowionych w dyrektywie VAT. Przepisy dotyczące fakturowania są istotne zarówno dla zainteresowanych stron ze środowiska przedsiębiorstw, które wystawiają i otrzymują faktury, jak i dla prywatnych zainteresowanych stron, które otrzymują faktury. Przepisy dotyczące fakturowania mają również kluczowe znaczenie dla państw członkowskich, których władze wykorzystują takie faktury, aby kontrolować poprawne płacenie podatków.

Przepisy dotyczące wystawiania faktur, danych umieszczanych na fakturach i przesyłania faktur,  ostatni raz były zmieniane w 2010 r. dyrektywą 2010/45/UE (druga dyrektywa w sprawie fakturowania).

Prowadzone obecnie konsultacje publiczne mają za zadanie zebranie opinii od obywateli UE i zainteresowanych stron, czy i w jakim stopniu zostały zrealizowane cele wytyczone w drugiej dyrektywie, na ile spełnione zostały potrzeby zainteresowanych stron; czy są obszary wymagające poprawy. Ponadto, po zidentyfikowaniu problemów,  na które napotykają europejskie przedsiębiorstwa i organy podatkowe w kontekście przepisów dotyczących fakturowania, niniejsze konsultacje mogą posłużyć jako uzasadnienie konieczności wprowadzenia konkretnych technologii i systemów fakturowania.  

Zachęcamy do udziału w konsultacjach publicznych w sprawie oceny przepisów dotyczących fakturowania VAT.  Ankieta (wraz z wprowadzeniem) będzie dla Państwa dostępna on line do  20 września 2018 r. na stronie:

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Evaluation_invocing_rules   (po prawej stronie panel wyboru języka)

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.