Start-upy z Polski Wschodniej otrzymują olbrzymią szansę na rynkowy sukces. Rusza nowa edycja „Platform startowych dla nowych pomysłów” w Programie Polska Wschodnia – tym razem z pełnym budżetem i z ulepszonymi po pilotażu kryteriami wyboru. W pierwszej kolejności zostaną wybrane ośrodki innowacji – animatorzy Platform startowych.

29 marca 2018 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła warunki naboru na animatorów Platform startowych. Konkurs skierowany jest do ośrodków innowacji w Polsce Wschodniej, np. parków naukowo-technologicznych, czy inkubatorów technologicznych. To miejsca, w których przyszli start-upowcy założą swoje spółki i pod czujnym okiem ekspertów będą zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne do tego, by z sukcesem prowadzić własny biznes. Będą pracować i szkolić się według indywidualnie ustalonego dla nich planu, korzystając z usług doradczych, technologicznych, marketingowych, prawnych i księgowych. To tzw. inkubacja w Platformach.

Platformy startowe to miejsca, w których start-upowcy często po raz pierwszy stykają się ze światem „wielkiego biznesu”. Mają możliwość czerpania doświadczeń od najlepszych – ekspertów z różnych branż, doświadczonych przedsiębiorców.

Po wyborze animatorów Platform startowych, zostanie wznowiony nabór innowacyjnych pomysłów biznesowych do inkubacji. Rozpocznie się on prawdopodobnie w IV kwartale tego roku. Autorzy najlepiej rokujących pomysłów będą przez kilka miesięcy pracować w wybranej przez siebie Platformie nad rentownym modelem biznesowym.

Łączny budżet konkursu to 130 mln zł. To pięć razy więcej niż w pilotażowej, zakończonej w 2017 roku, edycji. O tak znaczącym zwiększeniu budżetu zadecydowało między innymi ogromne zainteresowanie wsparciem założenia przedsiębiorstwa typu start-up.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj oraz tutaj

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.