W imieniu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz własnym zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w bezpłatnym webinarium, które odbędzie się w dniu 14 października 2021r. a poświęcone zostanie zagadnieniom związanym ze współpracą zagraniczną po Brexit.

Nowe zasady związane z Brexitem oraz restrykcje spowodowane pandemią utrudniają zadania polskim eksporterom. Od początku października rząd brytyjski wprowadził kontrole fitosanitarne oraz weterynaryjne na produkty z UE, a od 1. stycznia 2022 roku, wejdą w życie pełne deklaracje celne, które zastąpią dotychczasowe uproszczone zasady. Ponadto od 01.01.2023 na większość produktów obowiązywać będzie znak produktowy UKCA, który zastąpi dotychczasowy znak CE na towary dopuszczone do obiegu w Wielkiej Brytanii. Nowe wymagania, to dla polskich eksporterów, którzy chcą nadal handlować z UK, konieczność zainwestowania dodatkowego czasu, ludzi oraz pieniędzy.

Kto może wziąć udział w spotkaniu?

  • polscy przedsiębiorcy, którzy działają na rynku brytyjskim,
  • polskie firmy, które chcą eksportować do UK,
  • eksporterzy, którzy chcieliby wkroczyć na rynki światowe.

Twórcy Wydarzenia

Wydarzenie powstało przy współpracy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie z Polish Business Link, Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Londynie oraz British-Polish Chamber of Commerce.

Plan spotkania (czas podany w strefie CET)

11:00 – powitanie uczestników
11:10 – „Nowe możliwości dla polskich eksporterów w Wielkiej Brytanii” (wykład prowadzi Michael Dembiński, główny doradca BPCC)
11:30 – prezentacje tematyczne (4 prezentacje tematyczne prowadzone przez 4 rożnych ekspertów – poruszymy tematy, takie VAT, cło, deklaracje celne i przepływ pracowników do Wielkiej Brytanii po Brexicie)
13:30 – podsumowanie
13:45 – networking (opcjonalnie w break-out rooms, 20GBP+VAT)
14:30 – zakończenie

Link do wydarzenia i rejestracji

Zachęcamy serdecznie do udziału w webinarium.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.