Najświeższe informacje z SIECI
Zachęcamy do lektury i kontaktu
#1 Alimentaria Open Innovation Challenge 2024 – spotkania b2b z hiszpańskimi firmami
Alimentaria Open Innovation Challenges 2024 to międzynarodowe wydarzenie B2B z udziałem firm hiszpańskich poszukujących dostawców nowych technologii/rozwiązań w sektorze rolno-spożywczym i pokrewnych jak np. sektor opakowań.
Spotkania będą odbywać się w formule hybrydowej:
Spotkania online w dniach 26 i 27 marca
Spotkania fizyczne odbędą się w Barcelonie w dniach 19 – 20 marca
Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Rejestracja jest możliwa do 27 marca 2024.
Pamiętaj aby dodać ofertę (w sekcji możliwości), która będzie odpowiadała na challenge zarejestrowanych firm hiszpańskich.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
——————————————————————-
#2 Dotacje dla MŚP na poprawę efektywności energetycznej – projekt EENergy
W ramach projektu (dla wybranych losowo) – ok. 900 MŚP z terenu Europy przewidziano dotacje w wysokości 10.000 EUR (100 % dofinansowania). Dotacje na wprowadzenie zmian w przedsiębiorstwie, których efektem będzie zmniejszenie zużycia energii o co najmniej 5% (mierzone w kWh) mogą być przeznaczone na:
doradztwo (np. konsultacje techniczne, audyty energetyczne),
szkolenia dla pracowników, w tym kursy na audytorów energetycznych,
inwestycje (np. świadectwa energetyczne, instalacje systemów energii odnawialnej)
Kluczowym aspektem projektu EENergy jest badanie oceny wpływu planowanych form wsparcia UE. Wszyscy kwalifikujący się wnioskodawcy objęci będą obowiązkiem raportowania (w okresie 24 mies.) wybranych danych odnośnie efektywności energetycznej. Jednocześnie mają możliwość uzyskania raportu benchmarkingowego – porównawczą analizę firmy w zakresie efektywności energetycznej.
——————————————————————-
#3 Webinar: Zrozumienie śladu węglowego dla firm i produktów, 20 marca 2024
W dzisiejszym świecie mierzenie śladu węglowego to nieuchronna konieczność dla większości firm. Celem zgłębienia tematu zachęcamy do udziału w warsztatach online pn. “Understanding CO2 Footprinting for Businesses and Products”. Podczas spotkania przedstawimy kluczowe aspekty oceny i zarządzania śladem węglowym.
Kluczowe tematy
Dlaczego firmy powinny zajmować się swoim wpływem na klimat?
Czym są emisje z zakresu 1, 2 i 3? A co z zakresem 4?
Skąd bierze się największy wpływ?
Jak rozpocząć mierzenie śladu węglowego? Jaką metodologię należy wziąć pod uwagę? Jakie narzędzia do pomiaru śladu węglowego są dostępne?
——————————————————————-
#4 Granty do 50 000 euro na projekty dla MŚP w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego
W pierwszym otwartym naborze Up2Circ Accelerator wesprze do 47 projektów w celu walidacji przyjęcia modeli biznesowych o obiegu zamkniętym i wdrożenia konkretnych działań na rzecz produktów, procesów i usług o obiegu zamkniętym. Budżet przeznaczony na konkurs wynosi 1 230 000 euro.
Otwarcie naboru: 1 kwietnia 2024 r.
Zamknięcie naboru: 31 maja 2024 r., godz. 23:59 czasu środkowoeuropejskiego.
WIĘCEJ
——————————————————————–
#5 Transformacja z pasji w życiowy cel – historia sukcesu Małgorzaty Białoszewskiej z firmy Zmydlona
W maleńkiej manufakturze pachnących mydeł i naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, Małgorzata Białoszewska nie tylko tworzy produkty, ale też rozpala miłość do natury i poszanowania środowiska. Historia jej sukcesu to pełna pasji podróż.
Od sklepowych kosmetyków do rękodzielniczej manufaktury
Przed kilkoma laty Małgorzata postanowiła zamienić sklepowe kosmetyki na coś bardziej autentycznego. Jej fascynacja naturalnymi składnikami, zamiłowanie do rękodzieła i chęć eliminacji sztucznych substancji chemicznych z produktów pielęgnacyjnych skłoniły ją do założenia własnej manufaktury. Dziś jej produkty to nie tylko kosmetyki, to małe dzieła sztuki, niosące ze sobą esencję natury.
——————————————————————–
#6 Bezpłatny dostęp do bazy ofert współpracy zagranicznej
W ramach realizowanego przez nas projektu Enterprise Europe Network oferujemy przedsiębiorcom dostęp do największej na świecie bezpłatnej bazy ofert współpracy zagranicznej. Baza zawiera profile firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z prawie 60 krajów na całym świecie. Przedsiębiorcy poszukujący możliwości współpracy z kontrahentami zagranicznymi mogą sami przeszukiwać bazę w oparciu o rodzaj poszukiwanej współpracy, partnera biznesowego czy wybrany sektor działalności. Każdego dnia pojawiają się nowe profile firm zagranicznych.
W przypadku zainteresowania konkretnym profilem firmy zagranicznej w celu pozyskania danych kontaktowych do firmy prosimy o kontakt z naszym biurem (kontakt@eenpolskawschodnia.pl). Istnieje również możliwość dopisania profilu Państwa firmy do ogólnoświatowej bazy. Dzięki tej bezpłatnej formie promocji firmy na rynkach zagranicznych, mają Państwo możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych.
BAZA OFERT WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ
——————————————————————–
#EENcanhelp