poniedziałek, 10 października, 2022

Nowinki z Sieci_Październik 2022

Enterprise Europe Network Polska Wschodnia przesyła najświeższe informacje, co ciekawego w sieci  

Zachęcamy do lektury i kontaktu

#1 Ekspansja na rynki dojrzałe: Francja i Niemcy szansą dla polskich firm spożywczych

Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz firma doradcza Gestion zapraszają na szkolenie ze strategii eksportowej w branży spożywczej. Na przykładach polskich firm eksperci wyjaśnią jak wejść na tak trudne i dojrzałe rynki jak Francja, czy Niemcy.

WIĘCEJ informacji: TUTAJ

 

——————————————————————–

 

#2There is no waste – there are only recyclables

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Innovation Norway zapraszają do udziału w spotkaniu „There is no waste – there are only recyclables”, które odbędzie się 20 października 2022, podczas the International Trade Fair for Environmental Protection POLECO, w Poznaniu
WIĘCEJ

——————————————————————–

 

#3 Zrównoważony system żywnościowy – ustanawianie ram UE (ankieta dla MŚP)

W kontekście „Europejskiego Zielonego Ładu” Komisja Europejska przyjęła kompleksową strategię „Od pola do stołu”, której celem jest wsparcie przejścia na zrównoważony system żywnościowy. W ramach strategii „Od pola do stołu” ogłoszono inicjatywę na rzecz ram dotyczących zrównoważonych systemów żywnościowych, które Komisja Europejska wprowadzi w 2023r.  Ankieta ma ukazać, co małe i średnie przedsiębiorstwa sądzą o tej inicjatywie.

EUSurvey – Survey (europa.eu)

WIĘCEJ

——————————————————————–

#4 Bezpłatny dostęp do bazy ofert współpracy zagranicznej

W ramach realizowanego przez nas projektu Enterprise Europe Network oferujemy przedsiębiorcom dostęp do największej na świecie bezpłatnej bazy ofert współpracy zagranicznej. Baza zawiera profile firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z prawie 60 krajów na całym świecie. Przedsiębiorcy poszukujący możliwości współpracy z kontrahentami zagranicznymi mogą sami przeszukiwać bazę w oparciu o rodzaj poszukiwanej współpracy, partnera biznesowego czy wybrany sektor działalności. Każdego dnia pojawiają się nowe profile firm zagranicznych.

W przypadku zainteresowania konkretnym profilem firmy zagranicznej w celu pozyskania danych kontaktowych do firmy prosimy o kontakt z naszym biurem. Istnieje również możliwość dopisania profilu Państwa firmy do ogólnoświatowej bazy. Dzięki tej bezpłatnej formie promocji firmy na rynkach zagranicznych, mają Państwo możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

BAZA OFERT WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ

——————————————————————–

#5 Własność intelektualna i oprogramowanie – webinarium z udziałem eksperta IP Helpdesk, 26 października

W imieniu ośrodka Enterprise Europe Network przy Łódzkiej Fundacji Rozwoju im. Profesora Jerzego Dietla zapraszamy na webinarium IP and Software – własność intelektualna i oprogramowanie, które odbędzie się 26 października.

Więcej dowiesz się TUTAJ.

 

#EENcanhelp

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.