Zjednoczone Emiraty Arabskie są drugą największą gospodarką na Bliskim Wschodzie. Rynek stanowi bramę do Półwyspu Arabskiego, Afryki Zachodniej, a nawet Indii. Z kolei ekspansja do Kenii daje dostęp do najszybciej rozwijającego się regionu Afryki. Jako Agencja chcemy przekonać polski biznes do skorzystania z tego potencjału. Jednym z naszych narzędzi ku temu jest program Polskie Mosty Technologiczne” – zaznacza Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH nadzorujący realizację projektu.
 
PMT realizowany jest dwuetapowo – w Polsce i za granicą. Wsparcie w formule de minimis mogą otrzymać zarówno firmy zainteresowane eksportem, jak i innowatorzy, poszukujący partnerów do prac badawczo – rozwojowych (B+R). Mogą się o nie ubiegać także firmy, które składały wnioski w poprzednich edycjach konkursu. Jeden przedsiębiorca może złożyć maksymalnie dwa wnioski – po jednym na każdy rynek. 
 
Zakwalifikowani przedsiębiorcy otrzymają wsparcie doradcze i „szytą na miarę” strategię ekspansji zagranicznej. Eksperci, w tym pracownicy Biura Handlowego PAIH w Dubaju, pomogą w wyszukaniu właściwych partnerów biznesowych i nawiązaniu relacji. Będą do dyspozycji grantobiorców także po zrealizowaniu projektu. Dodatkowo, w ramach grantu, dubajskie biuro wesprze przedsiębiorców w organizacji sesji prezentacyjnych, spotkań biznesowych (B2B i B2C) oraz networkingowych, czy udostępnieniem powierzchni biurowej i urządzeń biurowych. 
 
Okres realizacji projektów przez wnioskodawców nie może przekroczyć dziewięciu miesięcy, a grant może osiągnąć 100% wydatków kwalifikowanych. Środki przedsiębiorcy mogą przeznaczyć na lokalne doradztwo w zakresie m.in. przygotowania do certyfikacji, wzornictwa opakowań, weryfikacji prawnej i technicznej dokumentacji, uzyskania ochrony własności intelektualnej, a także udział w imprezach wystawienniczych, czy publikację materiałów prasowych.
 
Maksymalna wysokość dotacji dla jednej firmy wynosi 200 tys. zł. Łącznie koszt wparcia firm w ramach programu przekracza 176,5 mln zł. Wartość środków alokowanych na konkurs dotyczący rynków Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kenii wynosi 10 mln złotych. 

Składanie wniosków >> soe.paih.gov.pl

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

 

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.