Od 21 maja br. mikro, małe i średnie firmy mogą się starać o granty Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu na ekspansję na rynki zagraniczne. Własnie rozpoczął się nabór w programie Polskie Mosty Technologiczne.

Beneficjentami nowego projektu PAIH będą firmy charakteryzujące się dużym potencjałem do internacjonalizacji swoich produktów, usług lub technologii. Są wśród nich przedsiębiorcy, których działalność wpisuje się w tzw. Krajowe Inteligentne Specjalizacje (KIS). Z programu skorzystają także firmy, które planują zwiększenie wolumenu eksportu lub rozważają inwestycje na rynkach zagranicznych. Grant mogą również otrzymać innowatorzy, poszukując partnerów zagranicznych do realizacji prac badawczo – rozwojowych (B+R) i zewnętrznych źródeł finansowania tej działalności.

Maksymalna wysokość jednego grantu wynosi 200 tys. zł.

Obecny nabór, który potrwa do 13 lipca br., obejmuje Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk.

W 2018 roku planowane są jeszcze dwa nabory:

  • III kwartał 2018 – Wietnam, Chiny, Japonia
  • IV kwartał 2018 – Zjednoczone Emiraty Arabskie, Iran, Kenia

Inicjatywa składa się z:

  • seminarium otwierające,
  • etap krajowy,
  • konsultacje indywidualne,
  • etap zagraniczny.

Nabór prowadzony jest przez stronę internetową

Informacje na temat projektu Polskich Mostów Technologicznych znajdują się na dedykowanej stronie internetoweoraz w poszczególnych zakładkach:

  • przebieg naboru dla MŚP oraz ścieżka współpracy na linii PAIH-przedsiębiorca w ramach umowy o powierzenie grantu TUTAJ
  • dokumentacja konkursowa projektu TUTAJ 
  • prezentacje z seminarium otwierającego na rynki NAFTA, które odbyło się 17 maja br. TUTAJ

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.