Jak znaleźć partnera biznesowego za granicą?

Firmy, które planują rozwój na rynkach zagranicznych lub szukają kolejnych już partnerów do współpracy za granicą (producentów, inwestorów, agentów, dystrybutorów) mogą korzystać z wielu różnych kanałów w celu zdobycia takich kontaktów. W dobie gdy wszystko jest dostępne w internecie, wydaje się że wystarczy wpisać w wyszukiwarkę to, czego szukamy i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawi się idealny biznesowy partner. Niestety nie w każdym przypadku będzie to rozwiązanie szyte na miarę przedsiębiorcy, a przede wszystkim bezpieczne i sprawdzone. Dlatego też w poszukiwaniu sprawdzonych partnerów i firm zagranicznych polscy przedsiębiorcy korzystają z usług ośrodków Enterprise Europe Network.

Oferta Enterprise Europe Network w zakresie internacjonalizacji

Ośrodki Enterprise Europe Network są częścią największej sieci biznesowej na świecie, a ich kontakty w regionach są sprawdzone i rekomendowane. Doradcy Enterprise Europe Network korzystają z kontaktów bezpośrednich z innymi ośrodkami Sieci, ale przede wszystkim z platformy ofert i zapytań sieci Enterprise Europe Network w celu wyszukania partnera biznesowego za granicą.  Jednak kanałami, które okazują się najlepszymi i najskuteczniejszymi w zawiązaniu współpracy gospodarczej są spotkania kooperacyjne czy misje zagraniczne organizowane przez biura Enterprise Europe Network w różnych regionach Europy i świata. Bezpośrednie spotkanie właścicieli firm, rozmowa, przetestowanie produktu, wizyta w przedsiębiorstwie skutkuje bardzo często wieloletnią, lojalną współpracą.

Historie sukcesu

Wybranymi przykładami takich spotkań kooperacyjnych organizowanych przez ośrodki Enterprise Europe Network jest zorganizowana w lutym 2023 roku i dofinansowana dla firm z branży spożywczej z całego świata misja zagraniczna Rioja 2023 (Hiszpania), która zakończyła się nawiązaniem 3 partnerstw biznesowych dla przedsiębiorstw handlowych z Polski. Kolejnym przykładem jest przyjazdowa misja techniczna firm z branży mięsnej z Hiszpanii do Polski (maj 2023), która była doskonałą okazją do wymiany myśli technologicznej, ale również nawiązaniem partnerstwa biznesowego pomiędzy firmą z Polski oraz firmą z Hiszpanii. Dzięki znajomości lokalnego rynku przedsiębiorstw w Polsce, doradcy Enterprise Europe Network z Politechniki Lubelskiej precyzyjnie dobrali kontrahentów dla hiszpańskich przedsiębiorców. Dodatkowo, kontakt z przedstawicielami ośrodka Enterprise Europe Network pozwolił zweryfikować wiarygodność partnera biznesowego i przełamać bariery kulturowe i komunikacyjne we współpracy.

Zapraszamy do współpracy

Sieć Enterprise Europe Network organizuje kilkadziesiąt misji zagranicznych, spotkań kooperacyjnych, misji branżowych miesięcznie. W wydarzeniach tych firmy uczestniczą osobiście lub online z wygodnego fotela w zaciszu własnej firmy lub domu. Firmy zainteresowane wzięciem udziału w misjach wyjazdowych czy spotkaniach kooperacyjnych z partnerami zagranicznymi zapraszamy do kontaktu z biurami Enterprise Europe Network na terenie całej Polski.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.