Ośrodek Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, we współpracy z Grupą Prawników i Doradców HPE Berlin, zaprasza firmy prowadzące lub zamierzające rozpocząć działalność w Niemczech na bezpłatne spotkanie informacyjne.

Spotkanie pod hasłem „Zakładanie działalności gospodarczej w Niemczech – aspekty praktyczne” odbędzie się w środę, 24 stycznia 2018 r., w godzinach od 9:00 do 10:30, w Hotelu Leśnym przy Alei Jana Pawła II 77 w Białymstoku.

Na spotkaniu dowiedzą się Państwo:

  • dlaczego warto zarejestrować oddział firmy w Niemczech w formie spółki,
  • jakie wymagania formalne związane są z rejestracją działalności,
  • jakie koszty początkowe poniesie przedsiębiorca zainteresowany ekspansją na rynek niemiecki,
  • jakie podatki płaci spółka prowadząca biznes na terenie Niemiec,
  • jakie są dostępne formy zatrudnienia pracowników,
  • co może zaoferować inkubator przedsiębiorczości podlaskim przedsiębiorcom.

Spotkanie poprowadzą mec. Monika Eissing oraz pani Anna Pappert, eksperci z wieloletnim doświadczeniem zdobytym na rynkach niemieckojęzycznych, wspierający polskich przedsiębiorców w rozwoju działalności w Niemczech i polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej.

Program spotkania

08:40 – 09:00 – rejestracja uczestników i powitalna kawa

09:00 – 10:00 – spółka w Niemczech

10:00 – 10:30 – inkubator w Niemczech oraz sesja pytań i odpowiedzi

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc chęć uczestnictwa należy zgłosić do 17 stycznia 2018 r. na formularzu on-line.

Można również zarejestrować się telefonicznie i SMS-owo (+48 696 302 706) lub e-mailowo (sakowski@pfrr.pl) – należy pamiętać, by w zgłoszeniu podać nazwę firmy, imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego przedsiębiorcy zainteresowanego spotkaniem.

Szczegółowych informacji dotyczących spotkania udziela:

Pan Łukasz Sakowski
sakowski@pfrr.pl
tel. +48 696 302 706

 

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.