Gospodarka Obiegu Zamkniętego (Circular Economy) jest nową koncepcją ekonomiczną,  wykorzystującą model gospodarczy, w którym staramy się zatrzymywać  surowce i produkty w obiegu gospodarczym tak długo jak jest to możliwe zachowując ich jak najwyższą wartość. Jej podstawową przewagą nad innymi koncepcjami zrównoważonego rozwoju jest założenie, że to co ekologiczne powinno być również optymalne ekonomicznie  przynosząc konkretne zyski zarówno dla producentów jak i środowiska.

Warsztat ma na celu przedstawić rzeczywiste przykłady wdrażania rozwiązań biznesowych zgodnych z koncepcją gospodarki obiegu zamkniętego. Pokażemy jak zyskać przewagę konkurencyjną i skutecznie odpowiadać  na rosnące  wymagania konsumenta dzięki nowym cyrkularnym modelom i strategiom biznesowym.

Spotkanie poprowadzi dr inż. Agnieszka Sznyk – Prezes INNOWO, Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju – ekspert od spraw zrównoważonego rozwoju i rozwoju społeczno-ekonomicznego społeczeństwa. W ramach Polish Circular Hotspot pracuje nad wprowadzaniem innowacyjnych, kompleksowych, praktycznych i skalowanych rozwiązań we wszystkich sektorach gospodarki. Współpracuje z firmami przy wypracowywaniu strategii transformacji modeli biznesowych w kierunku cyrkularnym. Członek Grupy Koordynującej przy European Circular Economy Stakeholder Platform, inicjatywy Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Komitetu Społeczno-Gospodarczego. Ekspert grupy roboczej ds. gospodarki obiegu zamkniętego Krajowej Inteligentnej Specjalizacji przy Ministerstwie Rozwoju.

W czasie spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak:

  • Wprowadzenie do gospodarki obiegu zamkniętego
  • Omówienie strategii GOZ w przedsiębiorstwie
  • Omówienie modeli biznesowych GOZ
  • Hierarchia postępowania z odpadami
  • Interesujące przykłady z rynku
  • Koszty i korzyści wprowadzenia GOZ w MŚP
  • Istniejące programy / zachęty dla firm

Agenda spotkania 

Spotkanie będzie prowadzone w formule hybrydowej: Lublin Rynek 7 (sala szkoleniowa III p. /aplikacja ZOOM)

Rejestracja pod linkiem: https://www.lfr.lublin.pl/szkolenia-lfr/zglos-sie-na-szkolenie/?szkolenie=1745

Dodatkowe informacje:

een@lfr.lublin.pl 

tel. 81 528 53 06, 669 200 929

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.