Ośrodek Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego wraz z Krajowym Centrum Informacyjnym ds. REACH i CLP oraz Biurem ds. Substancji Chemicznych serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w seminarium pt.:

„Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski – rejestracja 2018 w pigułce”, które odbędzie się w siedzibie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, ul. Żurawia 71, w Białymstoku, w dniu 18 października 2017 r.

Celem seminarium jest zapoznanie uczestników z wymogami rejestracyjnymi rozporządzenia REACH w związku ze zbliżającym się terminem rejestracji pełnej – 1 czerwca 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli firm mikro, małych oraz średnich do wzięcia udziału w seminarium poświęconym tematyce rozporządzenia REACH, a w szczególności wypełnieniu obowiązków rejestracyjnych. Przypominamy, że art. 5 tego aktu prawnego wskazuje, że jeżeli firma nie zarejestruje swojej substancji w określonym terminie, nie będzie mogła jej produkować/ importować i wprowadzać na rynek unijny. Proces rejestracji jest na tyle skomplikowany i kosztowny, że do działania należy przystąpić wcześniej, dlatego też nasze seminarium ma Państwu wskazać różne możliwości pomocy i wsparcia oraz sposób postępowania podczas dokonywania rejestracji substancji.

Na zakończenie seminarium odbędzie się panel dyskusyjny dla przedsiębiorców zainteresowanych szczególnymi wymogami rejestracyjnymi rozporządzenia REACH.

Seminarium poprowadzi Pani dr inż. Monika Wasiak-Gromek, Naczelnik Wydziału Krajowego Centrum Informacyjnego ds. REACH i CLP, Biuro ds. Substancji Chemicznych

Udział w seminarium jest bezpłatny. 
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na temat rejestracji w przyszłym roku można znaleźć na stronie Europejskiej Agencji Chemikaliów:

www.echa.europa.eu/pl/reach-2018

Zaproszenie

Program szkolenia

Więcej informacji na temat rejestracji w przyszłym roku można znaleźć na stronie Europejskiej Agencji Chemikaliów:

www.echa.europa.eu/pl/reach-2018

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Wrzesińska 
tel.: 85 740 86 77 
e-mail: wrzesinska@pfrr.pl

Rejestracja on-line do 13 października 2017r.

 

 
 

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.