EU Trade Helpdesk pomoże Ci  w zabezpieczaniu międzynarodowych łańcuchów dostaw oraz zwiększeniu konkurencyjności produktów końcowych na rynkach światowych. Jeśli chcesz importować produkty spoza rynków UE, tutaj znajdziesz wszelkie niezbędne informacje na wyciągnięcie ręki.

 

 

 

 

 

 

 

 

                           
Dowiedz się więcej o podstawowych zasadach, procedurach importowych i dokumentach wymaganych do uzyskania dostępu do jednolitego rynku europejskiego w 28 krajach i ponad 500 mln konsumentów.

 

 

Dowiedz się, czy eksportując możesz skorzystać z jednej z wielu umów handlowych podpisanych przez UE z krajami na całym świecie.

 

 


Sprawdź, na jakim poziomie kształtuje się import wskazanego przez Ciebie produktu przez UE od 2002 roku.

 

 


Niezależnie od tego, jaki punkt wjazdowy do Europy wybierzesz, cła będą pobierane tylko raz. Sprawdź, czy kwalifikujesz się do zwolnienia z należności celnych przywozowych.

 

 

Towary importowane do Europy muszą spełniać wymogi techniczne, dotyczące bezpieczeństwa i oznakowania oraz spełniać wymogi i przepisy określone w prawodawstwie UE. Dowiedz się więcej o nich tutaj.

  

 

 

Podatek od towarów i usług (VAT) i akcyza różnią się w 28 krajach UE. Dowiedz się więcej i sprawdź konkretne poziomy podatków.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.