Latin America IP SME Helpdesk oferuje usługę wsparcia IP (Intellectual Property) dla europejskich MŚP, które działają lub zamierzają wejść na rynek Ameryki Łacińskiej w celu poprawy ich globalnej konkurencyjności.

Latin America IP SME Helpdesk wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) z Unii Europejskiej (UE) i krajów stowarzyszonych COSME w zakresie ochrony i egzekwowania ich praw własności intelektualnej (IP) w krajach Ameryki Łacińskiej (Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Ekwador, Salwador, Gwatemala, Honduras, Meksyk, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Peru, Urugwaj i Wenezuela), zapewniając bezpłatne informacje i usługi.

IPR SME Helpdesk de America Latina oferuje darmowe, eksperckie i poufne wsparcie, m.in. w zakresie ochrony, zarządzania i postępowania sądowego dotyczącego własności intelektualnej, rejestracji znaku towarowego, zgłoszenia patentowego, Beneficjentami są firmy, które współpracują z firmami mieszczącymi się w Ameryce Łacińskiej, lub mają tam swoje siedziby tudzież są potencjalnie zainteresowane wchodzeniem na tamtejsze rynki. W ramach projektu prowadzone są szkolenia, webinaria, wsparcie indywidualne, publikowane są materiały szkoleniowe, a także prowadzona jest strona internetowa/portal, poprzez którą można nawiązać relacje biznesowe.

Projekt jest prowadzony przez OGPI-Servicio Gestión de Proyectos Institucionales de la Universidad de Alicante (Biuro Projektów Międzynarodowych Uniwersytetu Alicante)  i jest finansowany przez Komisję Europejską z Programu ramowego na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (COSME). Projekt jest prowadzony od 2015 roku  i koordynowany przez Uniwersytet Alicante we współpracy z Europejskim Związkiem Izb Przemysłu i Handlu (Eurochambers), Development Solutions (firma doradcza wyspecjalizowana w realizacji projektów pomocy technicznej wspierających politykę zewnętrzną UE w strategicznych krajach partnerskich i na rynkach wschodzących), SD Policies (firma doradcza koncentrująca się na zarządzaniu projektami finansowanymi przez UE w krajach trzecich) oraz Technopolis (doradztwo strategiczne i wsparcie dla zarządzania projektami).

W okresie od września 2018 do marca 2021 otrzymano 80 pytań:
– ok. 70% od małych i średnich przedsiębiorstw, 15% od organizacji wspierających biznesy i 7,5% od prywatnych przedsiębiorców
– najwięcej z Hiszpanii (ok. 41%), Niemiec (12,5%) i Łotwy (ok. 10%).

Informacja źródłowa https://intellectual-property-helpdesk.ec.europa.eu/regional-helpdesks/latin-america-ip-sme-helpdesk_en

 

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.