Eubioco to firma z powiatu olsztyńskiego, która od 30 lat działa w modelu zarówno marek własnych, jak i produkcji kontraktowej. Specjalizuje się w produkcji różnych rodzajów produktów w tym leków, wyrobów medycznych, suplementów diety oraz kosmetyków specjalistycznych. Współpracę z firmą rozpoczęliśmy na początku 2022 roku. Nasze usługi dotyczyły wówczas informowania o dostępnych źródłach finansowania i wydarzeniach branżowych. Biorąc pod uwagę obszar działania oraz zasoby Eubioco, zaproponowaliśmy utworzenie profilu firmy w bazie ofert współpracy zagranicznej oraz zainicjowaliśmy działania promujące ofertę wśród naszych partnerów z zagranicy.

Open to Scandinavia

Doskonałą okazją do zaprezentowania oferty Eubioco okazało się wydarzenie „Otwarci na Skandynawię” (OTS). Organizatorem tego wydarzenia brokerskiego był Ośrodek Enterprise Europe Network przy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie. OTS (od „Open to Scandinavia”) to cykliczna inicjatywa kierowana  do przedsiębiorców ze Szwecji, Finlandii i Danii oraz przedstawicieli MŚP z Warmii i Mazur, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i instytucji otoczenia biznesu. Jej celem każdorazowo jest ożywienie powiązań gospodarczych regionu z rynkami skandynawskimi oraz zaprezentowanie Warmii i Mazur jako naturalnego partnera gospodarczego dla krajów skandynawskich, przedstawienie potencjału inwestycyjnego i możliwości eksportowych naszego regionu.

Decydując się na udział w wydarzeniu „Otwarci na Skandynawię”, firma Eubioco zyskała szansę na zainicjowanie kontaktu z potencjalnymi partnerami biznesowymi z Danii, Finlandii czy Szwecji. Zaprezentowała swoją ofertę na rynku międzynarodowym oraz zyskała możliwość  nawiązania potencjalnej współpracy.

Podczas IX edycji spotkania, które odbyło się 13 października 2022 r. w Elblągu, Eubioco spotkało się z przedstawicielami firmy Cawells ze Szwecji. W trakcie tego spotkania przedstawicielka firmy zaprezentowała produkty Eubioco. W konsekwencji obie firmy wyraziły zainteresowanie nawiązaniem dalszej współpracy. Miesiąc później właściciel Cawells odwiedził siedzibę Eubioco. Podczas spotkania  obie firmy uzgodniły wstępne warunki współpracy.

W styczniu 2023 roku zostało wysłane pierwsze zamówienie, a współpraca między Eubioco a Cawells rozwija się do dnia dzisiejszego. To doskonały przykład udanej współpracy wynikającej z uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez sieć Enterprise Europe Network, które sprzyjają nawiązywaniu relacji biznesowych i otwierają drzwi do nowych rynków i partnerstw.

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.