W ramach pilotażowego naboru Up2Circ wesprze 7 projektów mających na celu przyjęcie modeli biznesowych o obiegu zamkniętym lub wdrożenie konkretnych działań na rzecz produktów, procesów i usług o obiegu zamkniętym. Budżet przeznaczony na konkurs pilotażowy wynosi 350 000 euro.

Otwarcie naboru: 13 września 2023 r.

Zamknięcie naboru: 15 listopada 2023 r.

Kto może ubiegać się o grant?

Projekty mogą być składane tylko przez pojedyncze MŚP, które aktywnie uczestniczyły w Akademii Up2Circ i powinny odnosić się do celów projektu Up2Circ.
Do pilotażowego naboru kwalifikują się tylko MŚP z siedzibą w jednym z regionów partnerskich Up2Circ, w tym przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego.
MŚP mogą ubiegać się o dwa różne systemy finansowania w oparciu o stopień zaawansowania ich projektów transformacji.

Projekty na małą skalę: Studia wykonalności

Finansowanie:  do 15 000 EUR

Zakres projektu: dogłębna walidacja technicznych, ekonomicznych i społecznych aspektów przyjęcia modeli biznesowych o obiegu zamkniętym, z uwzględnieniem celowości, wykonalności, rentowności i aspektów środowiskowych. Projekty powinny koncentrować się na jednym lub kilku modelach biznesowych o obiegu zamkniętym, takich jak łańcuch dostaw o obiegu zamkniętym, platformy współdzielenia, produkt jako usługa, przedłużenie żywotności produktu, odzysk i recykling.

Oczekiwany rezultat: studium wykonalności wraz z biznesplanem

Czas trwania projektu: maks. 6 miesięcy

Projekty na dużą skalę: Pilotaż i demonstracja

Finansowanie:  do 50 000 EUR

Zakres projektu: działania pilotażowe i demonstracyjne mające na celu wdrożenie konkretnych środków przejściowych w kierunku obiegu zamkniętego poprzez wdrożenie określonych technologii, wprowadzenie nowych produktów, procesów i usług. Projekty powinny koncentrować się na prototypowaniu, testowaniu pilotażowym, wdrażaniu nowych procesów biznesowych, rozwiązań i systemów.

Oczekiwany rezultat: zatwierdzony prototyp

Czas trwania projektu: maks. 12 miesięcy

Złóż wniosek do 15 listopada 2023 roku! Zalecamy zapoznanie się z całą dokumentacją Up2Circ Pilot Call przed złożeniem propozycji projektu.

Strona internetowa projektu Up2Circ

Zainteresowane MŚP zapraszamy do kontaktu:
e-mail: up2circ@lfr.lublin.pl
tel. 669 200 929, 81 528 53 31

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.