Jak to się wszystko zaczęło?

Przedsiębiorstwo Przemysłowo – Handlowe APIMAR Marzanna Marcinkowska działa na rynku od 1993r. Przez 30 lat działalności wyspecjalizowało się w produkcji i konfekcjonowaniu naturalnych miodów pszczelich, pochodzących z regionów Lubelszczyzny. Apimar to firma rodzinna, od niepamiętnych czasów zajmująca się pszczelarstwem i produkcją miodu. Powstała na dziewiczych terenach pradoliny Wieprza na Lubelszczyźnie.

Na przestrzeni lat firma rozszerzyła swoją ofertę o produkcję miodu sztucznego, miodów kremowanych oraz syropów cukrowych – cukru inwertowanego i syropu glukozowo-fruktozowego, które dzięki wysokiej jakości i atrakcyjnej cenie chętnie są kupowane przez przemysł spożywczy, piekarniczy i cukierniczy. Ponadto przedsiębiorstwo jest importerem produktów słodzących – ksylitolu, erytrolu, maltitolu oraz innych produktów.

Rozwój firmy na rynkach międzynarodowych

Współpracę z Lubelską Fundacją Rozwoju i ośrodkiem Enterprise Europe Network APIMAR nawiązał już kilkanaście lat temu, początkowo korzystając ze wsparcia w zakresie promocji na rynkach zewnętrznych oferty firmy opierającej się w głównej mierze na produkcji naturalnych i sztucznych miodów.

W ostatnim czasie ofertę wzbogaciły żele energetyczne marki Honey Bee Power, produkowane w tubkach 40g na bazie naturalnych składników miodu, owoców liofilizowanych, bez użycia sztucznych dodatków. Przedsiębiorstwo stosuje w swoich produktach naturalną guaranę, a dodatkowym atutem dla potencjalnych kontrahentów jest fakt, że istnieje możliwość stworzenia produktu na bazie kofeiny na indywidualne zamówienie klienta.

Dzięki współpracy z Lubelską Fundacją Rozwoju firmie APIMAR udało się pozyskać dystrybutora na rynku chorwackim, odpowiedzialnego za promocję i dystrybucję produktów nowej marki Honey Bee Power – naturalnych żeli i izotoników na bazie miodu naturalnego adresowanych w głównej mierze do związków, klubów sportowych, sportowców, jak również osób aktywnie spędzających czas wolny.

Co dalej?

„Przedsiębiorstwo podpisało z partnerem chorwackim umowę na wyłączność. Od 6 miesięcy udało się sprzedać na tamtejszy rynek kilka tysięcy żeli i izotoników, które trafiły do profesjonalnych klubów sportowych i zawodników. Pod koniec października, wraz ze swoim chorwackim partnerem, firma uczestniczyła w rozmowach z chorwackimi związkami sportowymi. Są plany na to, że polskie produkty trafią do czołowych chorwackich sportowców w tenisie ziemnym i piłce ręcznej” mówi Pan Bartosz Marcinkowski, Zarządca Sukcesyjny firmy APIMAR. Kontrakt z firmą chorwacką zaowocował nie tylko wymiernymi korzyściami finansowymi, ale również dał możliwość powiększenia zasobów ludzkich firmy i stworzenie nowego miejsca pracy.

Współpraca z Lubelską Fundacją Rozwoju od kilku lat przebiega bardzo owocnie. To już drugi partner, którego udało się pozyskać dzięki temu wsparciu. Poprzednio firma nawiązała współpracę z przedsiębiorcą z Łotwy.

APIMAR regularnie korzysta z pozostałych usług sieci Enterprise Europe Network, aktywnie uczestnicząc w różnego rodzaju spotkaniach biznesowych z partnerami zagranicznymi przy okazji targów branżowych i misji handlowych. Przedsiębiorstwo wciąż się rozwija i planuje dalszą promocję i ekspansję swoich produktów na arenie międzynarodowej.

Dzięki wprowadzeniu produktów na rynek chorwacki, w niedalekiej perspektywie planuje ekspansję na kolejne rynki – serbski, węgierski i słoweński.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.