poniedziałek, 12 grudnia, 2022

Nowinki z Sieci _ Grudzień 2022

Enterprise Europe Network Polska Wschodnia przesyła najświeższe informacje, co ciekawego w sieci  

Zachęcamy do lektury i kontaktu

#1 Ponad 500 mln czeka na polskich przedsiębiorców

Program Re_Open UK jest skierowany do przedsiębiorców, którzy ponieśli straty z powodu Brexitu. Firmy, których specyfika działalności opierała się na współpracy z Wielką Brytanią mogą otrzymać realną pomoc dzięki programowi realizowanemu przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Na niwelowanie strat związanych z opuszczeniem przez UK Unii Europejskiej przeznaczona została kwota przeszło 500 mln PLN. Projekt ma charakter ogólnopolski i skierowany do firm zarejestrowanych i prowadzących działalność na terenie RP, w szczególności do MŚP.

WIĘCEJ informacji: TUTAJ

——————————————————————-

#2 Sukcesy przedsiębiorców

Czy warto korzystać z misji i targów?

Co dają przedsiębiorcy dotacje?

Zajrzyj na bloga Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego by poznać historię jednego z naszych klientów. 4szpaki – droga lokalnych rzemieślniczych kosmetyków naturalnych na półki w Europie i Azji.

WIĘCEJ

#3 Jak efektywnie korzystać z misji handlowych organizowanych przez sieć Enterprise Europe Network ? – historia firmy Magia del Vino

Misje handlowe to doskonała okazja do znalezienia partnerów zagranicznych na konkretnym rynku i w wybranej branży. Dla początkujących przedsiębiorców, którzy dopiero wchodzą na rynki zagraniczne często jest to pierwszy bezpośredni kontakt z firmami zagranicznymi. Pojawiają się jednak pytania. Gdzie szukać możliwości udziału w misjach handlowych? Jak się do nich przygotować? Czy mnie na nie stać? Z pomocą przychodzą doradcy sieci Enterprise Europe Network (EEN). Większość tego typu wydarzeń organizowanych przez sieć EEN jest bezpłatna lub dofinansowana co ułatwia eksplorację nowych rynków zagranicznych.

WIĘCEJ

——————————————————————–

 #4 Szwedzi pokochali naturalne produkty z Polski

Nagroda Innovation Organic Scandinavian Award dla polskiego producenta kosmetyków i blisko 20 rodzimych marek w dwóch narodowych pawilonach – to bilans wydarzeń targowych w szwedzkim Malmo. Promocję polskich produktów na Eco Living Scandinavia i Nordic Organic Food Fair 2022 zorganizowali eksperci Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Sztokholmie.

WIĘCEJ

——————————————————————–

#5 Bezpłatny dostęp do bazy ofert współpracy zagranicznej

W ramach realizowanego przez nas projektu Enterprise Europe Network oferujemy przedsiębiorcom dostęp do największej na świecie bezpłatnej bazy ofert współpracy zagranicznej. Baza zawiera profile firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z prawie 60 krajów na całym świecie. Przedsiębiorcy poszukujący możliwości współpracy z kontrahentami zagranicznymi mogą sami przeszukiwać bazę w oparciu o rodzaj poszukiwanej współpracy, partnera biznesowego czy wybrany sektor działalności. Każdego dnia pojawiają się nowe profile firm zagranicznych.

W przypadku zainteresowania konkretnym profilem firmy zagranicznej w celu pozyskania danych kontaktowych do firmy prosimy o kontakt z naszym biurem. Istnieje również możliwość dopisania profilu Państwa firmy do ogólnoświatowej bazy. Dzięki tej bezpłatnej formie promocji firmy na rynkach zagranicznych, mają Państwo możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

BAZA OFERT WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ

——————————————————————–

#6 Misja gospodarcza THE RIOJA WINE TRADE MISSION, Logroño, 22-23 lutego 2023 r.

Hiszpański ośrodek Enterprise Europe Network  – Business Federation of La Rioja (FER) organizuje w dniach 22 – 23 lutego 2023 roku misję handlową dla importerów wina.

Wydarzenie obejmuje:

  • spotkania b2b z hiszpańskimi producentami wina z jednego z najważniejszych winiarskich regionów La Rioja.  Każde spotkanie potrwa ok. 25 minut z firmami wybranymi wcześniej na platformie wydarzenia  . Importerzy mogą wybrać max. 16 firm do spotkań. 
  • wizyty w firmach wybranych przez importerów (max. do 3 firm). Wizyty odbędą się w dniu 23 lutego 2023. Każda z wizyt będzie trwała około 2 godzin.

Więcej dowiesz się TUTAJ.

 

#EENcanhelp

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie Najbliższych oraz wielu sukcesów w Nowym roku 2023 życzy Państwu sieć Enterprise Europe Network Polska Wschodnia!

 

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.