wtorek, 12 lipca, 2022

Nowinki z sieci EEN #7

Zapraszamy do lektury najnowszych informacji z sieci Enterprise Europe Network.

#1 EU-Ukraine Business Matchmaking Platform

Wszystkich przedsiębiorców zapraszamy do skorzystania z możliwości zarejestrowania profilu swojej firmy i odkrywania możliwości nawiązania współpracy z przedsiębiorcami ukraińskimi.

Platforma EU-Ukraine Business Matchmaking Platform jest dedykowana firmom, które w wyniku agresji Rosji na Ukrainę straciły partnerów biznesowych.

Link do rejestracji: EU-Ukraine Solidarity Lanes Business Matchmaking Platform – The Platform (b2match.io)

——————————————————————–

#2 Nowy start – oferta dla przedsiębiorców

Wsparcie przedsiębiorców, którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą.

Cel finansowania: Wsparcie przedsiębiorców, którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą

Start składania wniosków: 1 czerwca 2020
Koniec przyjmowania wniosków: 30 listopada 2022

Kto może otrzymać dofinansowanie?
Projekt skierowany jest do przedsiębiorców, którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą

WIĘCEJ

————————————————————————————        

#3 Badanie #RevitaliseRetail dla MŚP z branży detalicznej

Technopolis Group Belgium na zlecenie DG Grow prowadzi obecnie badanie mające na celu zebranie historii małych detalistów, którzy przekształcili lub próbowali przekształcić swoją działalność, aby uczynić ją bardziej ekologiczną, cyfrową i/lub wprowadzić rozwiązania zorientowane na klienta.

Komisja Europejska chciałaby lepiej zrozumieć, jak rozwijają się mali detaliści, co pomaga im w transformacji, a co ją utrudnia. Jest to ważne zwłaszcza w obecnych czasach naznaczonych kryzysem COVID i niepewnością gospodarczą.

Aby zebrać te informacje, do 20 sierpnia pod adresem https://chkmkt.com/TwinTransitioninRetailSMEs będzie można wypełnić ankietę skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw z sektora handlu detalicznego. 

WIĘCEJ

——————————————————————–

#4 Międzynarodowe spotkania B2B dla branży spożywczej podczas Riga Food 2022, rejestracja do 9 września

W imieniu sieci Enterprise Europe Network serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach biznesowych w czasie Targów Spożywczych w Rydze RIGA FOOD w dniach 7-9 września 2022r., które odbędą się w formie hybrydowej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej dowiesz się TUTAJ.

——————————————————————–

#5 Innowacje w przedsiębiorstwie … jak zdrowie – ten tylko się dowie, kto….

Przed przedsiębiorcami wciąż nowe wyzwania związanie m.in. galopującą inflacją,  wzrostem kosztów surowców, energii, zmiany w systemie podatkowym a być może kolejne ograniczenia i ryzyka związane z kolejną falą pandemii COVID, a nawet widmo recesji… Do tego dochodzą także kolejne oczekiwania rynku jak: cyfryzacja, wprowadzanie nowego modelu biznesowego na bardziej zrównoważony („more green ”) czy odporny łańcuch dostaw.  Dodatkowo, firmy czekają na konkursy z dotacjami w ramach nowej perspektywy UE by wspierać swoje inwestycje i  dalszy rozwój.

WIĘCEJ

 

 

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.