Enterprise Europe Network Polska Wschodnia przedstawia najświeższe informacje, co ciekawego w sieci. Zachęcamy do lektury i kontaktu

 

#1 „Możliwości udziału przedsiębiorstw w tym MŚP w programie Horyzont Europa”, 16.11.2022, godz. 10.00

W ramach wydarzenia przedstawione będą możliwości otrzymania dofinansowania dla przedsiębiorców z budżetu programu Horyzont Europa oraz omówione zostaną podstawowe zasady udziału
w konkursach o granty oferowane w tym programie.

WIĘCEJ

——————————————————————-

#2 “Re_Open UK, wygraj z brexitem”, bezpłatne webinarium, 18.11.2022r., godz. 10.00

Podczas webinarium zaprezentowany zostanie program RE_OPEN UK, dedykowany przedsiębiorcom, którzy prowadzili dotychczas współpracę z podmiotami ze Zjednoczonego Królestwa, a w chwili obecnej borykają się z trudnościami wynikającymi z opuszczenia UE przez Wielką Brytanię.
WIĘCEJ

——————————————————————–

 #3 Spotkania biznesowe podczas Targów dla sektora HORECA w Krakowie, 16-30 listopad 2022r.

 

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców działających w sektorze H.o.R.e.C.a do udziału w spotkaniach biznesowych, które odbędą się w Krakowie w dniach 16-30 listopad 2022r. Wydarzenie przyjmie formułę hybrydową. Spotkania na miejscu będą odbywać się w dniach 16-18 listopada, online – 16-30 listopada.

WIĘCEJ

——————————————————————–

#4 Bezpłatny dostęp do bazy ofert współpracy zagranicznej

W ramach realizowanego przez nas projektu Enterprise Europe Network oferujemy przedsiębiorcom dostęp do największej na świecie bezpłatnej bazy ofert współpracy zagranicznej. Baza zawiera profile firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z prawie 60 krajów na całym świecie. Przedsiębiorcy poszukujący możliwości współpracy z kontrahentami zagranicznymi mogą sami przeszukiwać bazę w oparciu o rodzaj poszukiwanej współpracy, partnera biznesowego czy wybrany sektor działalności. Każdego dnia pojawiają się nowe profile firm zagranicznych.

W przypadku zainteresowania konkretnym profilem firmy zagranicznej w celu pozyskania danych kontaktowych do firmy prosimy o kontakt z naszym biurem. Istnieje również możliwość dopisania profilu Państwa firmy do ogólnoświatowej bazy. Dzięki tej bezpłatnej formie promocji firmy na rynkach zagranicznych, mają Państwo możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

BAZA OFERT WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ

——————————————————————–

#5 Patent na program komputerowy

W 1421 roku włoski architekt Filippo Brunelleschi uzyskał od Rady Miasta Florencji monopol na przewożenie po rzece Arno ładunków za pomocą łodzi własnej konstrukcji. Niespełna 30 lat później angielski rzemieślnik John z Utynam otrzymał wyłączne prawo do produkcji szkła witrażowego od króla Henryka VI. Dziś to już nie przywilej wykonywania danej działalności, czy dostęp do zasobu daje przewagę konkurencyjną na rynku, a unikatowość rozwiązań wykorzystujących najnowsze technologie, często informatyczne. Czy współczesne systemy ochrony praw własności intelektualnej nadążają za tym trendem?

WIĘCEJ

——————————————————————–

#6 Platformy marketplace drogą na skróty do sprzedaży za granicą

Czym jest marketplace? Marketplace to, najprościej rzecz ujmując, miejsce w Internecie, gdzie spotykają się sprzedający i kupujący, platforma sprzedażowa/zakupowa, będąca cyfrowym odpowiednikiem znanego wszystkim targowiska, gdzie w tym samym czasie kupujący ma dostęp do rozmaitych produktów od wielu sprzedawców. W Polsce najpopularniejszą i najbardziej rozpoznawalną platformą sprzedażową jest Allegro, z którego skorzystało przynajmniej raz aż 89% spośród osób kupujących w sieci.

WIĘCEJ

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

ENTERPRISE EUROPE NETWORK POLSKA WSCHODNIA
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.